آموزش نقاشی ساختمان با غلطک با رنگ های روغنی، پلاستیک، اکرولیک

نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک و آگاهی از چگونگی استفاده صحیح از غلطک رنگ به زدودن رگه های بر جای مانده روی دیوار که در پایان کار مشاهده می شود، کمک شایانی می کند. استفاده از غلطک رنگ می تواند زمان رنگ آمیزی را حتی تا نصف کاهش دهد. استفاده از تکنیک غلطک می تواند رنگ را ذخیره کرده، به محافظت از تجهیزات کمک کرده و ظاهر کار را در پایان بهبود بخشد.
آموزش تصویری نقاشی ساختمان با غلطک در 5 گام

1- خرید ابزار حرفه ای و باکیفیت تنها با چند هزار تومان بیشتر!!

ابزار لازم را تهيه کنید که شامل رنگ، غلطک،سینی مخصوص غلطک نقاشی، آستر، بطری اسپری آب (برای رنگ لاتکس)، تینر و سینی(رنگ آلکیدی) است. تنها با کمی پرداخت بیشتر می توانید از مزایای ابزارهای بادوام مطمئن شوید.

2- آماده سازی غلطک:

برای سرعت بخشیدن به اجرای نقاشی ساختمان و صرفه جویی در مصرف رنگ، برای رنگ لاتکس از آب استفاده کنید و رولر را با آب مرطوب نمائید و برای رنگ های روغن،غلطک آلکیدی مناسب را در سینی رقیق کنید و سپس به رنگ آغشته نمایید.

3- پخش کردن رنگ بر روی غلطک به صورت مساوی

به میزان لازم رنگ در سینی غلطک ریخته و رولر را در سینی به آرامی حرکت دهید تا همه ی سطح آن به رنگ آغشته شود. بعد از آن دقت کنید که رنگ به خوبی جذب غلطک شده و شره نداشته باشد.

4- با حرکت مورب به سمت بالا شروع کرده و با حرکت به سمت پایین ادامه دهید.

- با حرکتی آهسته و پیوسته و به شکل مورب اولین بخش از الگوی کلمه “M” را ایجاد کنید.

- حرکت خود را به صورت مورب به سمت پایین دنبال کنید.

- این حرکت مورب به بالا و پایین را مجدداً انجام دهید تا حرف “M” تکمیل شود.

- غلطک را به صورت افقی بر روی M حرکت دهید.

- قسمتی که هم اکنون مشغول کار بر روی آن هستید را با حرکات بالا به پایین صاف و یکدست کنید.

5- مراحل سه و چهار را تا اتمام تمام دیوار تکرار کنید.

نکات مهم در نقاشی ساختمان با غلطک:

با حاشيه ها کار رنگ آميزی را آغاز کرده و سپس اقدام به نقاشی بقيه سطح نمائيد.
در صورت خشك شدن رولر، مجدداً آن را به رنگ آغشته کنید.
پس از اتمام اجرا، رنگ اضافی غلطک را بگيريد.
رولر را با آب و مواد شوينده كاملاً بشوئيد.
در آخر رولر را زير شير آب بشوئید تا رنگی در آن باقی نماند. پس از پایان یک روز کاری هرگز غلطک را آغشته به رنگ نگه ندارید.
برای رنگ آمیزی سطوح بالاتر از غلطک با دسته بلند استفاده کنید.

مراحل تصویری نقاشی با غلطک به صورت زیر می باشد:

 

 

آموزش نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

مراحل نقاشی منزل با رنگ اکریلیک

رنگ‌ اکریلیک محلول در آب نسل جدیدی از رنگ‌ های ساختمان است که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلال‌های آلی و مواد مضر، استفاده از این نوع رنگ‌ها رو به افزایش است و به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغن می‌باشد.

آموزش نقاشی منزل با رنگ اکریلیک
آماده سازی سطح

سطح مورد نظر را با آب شستشو داده تا گرد و خاك از سطح زدوده شود (در صورتيكه سطح شوره زده باشد حتما با استفاده از برس تميز گردد). لازم است سطح مورد نظر قبل از رنگ آمیزی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و چربی و حتی رنگهای قدیمی گردد تا سطحي قابل اعتماد براي اعمال رنگ حاصل شود. براي سطوح سیمانی از روش واتر جت جهت تمیز کردن سطح می توانید استفاده نمائيد ، در اين صورت بايد قبل از اعمال رنگ، از خشک شدن کامل سطح مطمئن شوید. استفاده از سيلر استارت لاتكس و فاساد (ALCO – 3307 ) قبل از اعمال رنگ الزامي مي باشد. این سيلر با نفوذ در ترک های سطحی و پر کردن سطوح متخلخل و با قدرت جذب زیاد، علاوه بر ایجاد چسبندگی عالی برای اعمال رنگ نهائی، پوشش و پایداری رنگ را نيز افزايش می دهد.
روش مصرف

1- رنگ اكريليك را با مقدار مناسب آب به تدريج مخلوط نموده و بر روی سطح اعمال نمائید. میزان اختلاط آب به رنگ بستگی به درجه حرارت محیط، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد. ولی در شرایط نرمال رنگ آمیزی، میزان اختلاط آب به رنگ بر حسب درصد وزنی، با قلم مو 20 – 15 % ، با غلتک 15 – 10 % و با پیستوله 25 – 20 % می باشد. براي پوشش بهتركنج ها، لبه ها، نقاط دور از دسترس و خطوط جوش علاوه بر اسپري نمودن رنگ استفاده از برس يا غلتك توصيه مي شود.

2- جهت افزایش طول عمر و دوام بیشتر رنگ اكريليك و نیز ایجاد سطحی با براقیت یا ماتی بالا و جلوه ای زیباتر، اعمال یک لایه از لاک اکریلیک پايه آب بر روی رنگ اكريليك پیشنهاد می گردد.
شستشوی وسایل

پس از اتمام كار، دستها، ابزار آلات رنگ آمیزی یا مواد ریخته شده بر روی زمین را با آب گرم و صابون بشوئید. جهت جلوگیری از زنگ زدگی، ابزار و تجهیزات رنگ آمیزی را با تینر شستشو داده و فوراً خشك نمائید.

 

 

استاندارد مهارت و آموزشی کارگر عمومی نقاش ساختمان درجه 3

https://www.bq-portal.de/de/system/files/qualification/files/iran-ausbildungsstandard-maler-bauwesen-seit_2008-ir.pdf

 

استاندارد آموزش شغل نقاشی ساختمان

https://www.bq-portal.de/de/system/files/qualification/files/iran-ausbildungsstandard-maler-bauwesen-seit_2012-ir.pdf

 

منبع:

https://www.bq-portal.de/de/db/berufsqualifikationen/5535

 

 

28 Apr 2018

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)