محبوب ترین رنگ ها در آمریکا

نگاهی به محبوب ترین رنگ ها در آمریکا

در طی این مقاله به معرفی رنگ هایی خواهیم پرداخت که بیشترین استفاده را در خانه های آمریکایی داشته اند.
مطمئنا سلیقه های استفاده از رنگ ها در هر کشوری متفاوت از یک دیگر است و برخی از طیف های رنگی در هر کشوری محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین دارند. حال به تازگی یکی از بزرگترین مجله های طراحی داخلی منزل در آمریکا نظر سنجی را برگزار کرده و از افراد خواسته است تا محبوب ترین رنگ های خود را به ترتیب لیست کنند و پس از شرکت هزاران نفر از افراد در این نظرسنجی، مجله مورد اشاره در طی یک مقاله به معرفی برترین رنگ ها پرداخت.
با ما در ادامه همراه باشید تا به معرفی محبوبترین رنگ ها مورد استفاده در نقاشی ساختمان در کشور آمریکا بپردازیم.
طبق بررسی های انجام شده در این نظرسنجی رنگ آبی توانست در صدر جدول محبوب ترین رنگ ها قرار گیرد و در جایگاه بعدی نیز رنگ سبز قرار دارد پس از دو رنگ مذکور، قرمز و بنفش نیز به طور مشترک در جایگاه سوم جدول قرار گرفتند.
در حالی که در قسمت های جنوبی آمریکا رنگ نارنجی به عنوان یک رنگ سرد شناخته می شود ولی با این حال رنگ مذکور توسط بسیاری از شرکت کنندگان به عنوان یک رنگ جذاب و گرم شناخته شده است ولی اکثر افراد این نکته را ذکر کرده اند که علاقه چندانی ندارند که از رنگ مذکور بیش از حد استفاده کنند.
در خصوص محبوب ترین رنگ مورد استفاده در آشپزخانه نیز رنگ زرد با کمی اختلاف بیشتر نسبت به رنگ سفید توانست این جایگاه را تسخیر کند همچنین این نظر سنجی اثبات کرد که محبوبترین رنگ مورد استفاده در اتاق خواب ها نیز رنگ آبی است.
حال به سراغ یکی از قسمت های اصلی خانه یعنی اتاق پذیرایی می رسیم در این بخش رنگ سبز توانست در صدر قرار گیرد و پس از آن نیز رنگ قرمز در جایگاه بعدی قرار گرفت.
حال می رویم سراغ جذاب ترین رنگ های که می توانید در هال منزل شخصیتان استفاده کنید که در این زمینه نیز سه رنگ سفید، بژ و خاکستری در سه رتبه اول قرار دارند.
با این حال در توضیحات این مجله آمده است که مسئله سن نیز در نحوه انتخاب رنگ توسط افراد مختلف نیز تاثیرگذار است برای مثال افرادی که زیر سن 45 سال قرار دارند بیشتر از رنگ هایی همچون خاکستری دوری می کنند و نهایت سعی را در استفاده از رنگ گرم و جذاب دارند.
با این حال افرادی که سن بالای 45 سال دارند علاقه بیشتری نسب به دیگر قشرهای جامعه نسبت به رنگ های نه چندان عرف نشان می دهد و در دسته سنی این افراد رنگ های مانند زرد، نارنجی و قرمز هر چه بیشتر از گذشته محبوبیت دارند.
با این حال اگر بخواهیم وارد جنبه های طراحی داخلی منازل شویم در حال حاضر محبوب ترین رنگ ها از دید افراد خبره در این زمینه دو رنگ سبز و بنفش هستند.
آیا رنگ های ذکر شده در این لیست جزو رنگ های موردعلاقه شما هستند یا شما طیف های رنگ های دیگری را ترجیح می دهید؟

منابع:

elledecor
housebeautiful.com
spoonflower.com

 

تهیه و تنظیم سایت نقاشی ساختمان
ترجمه: م.ص

 

16 Jun 2018

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)