مقالات نقاشی ساختمان

نور پردازی آشپزخانه با استفاده از چراغ روشنایی

21 Jun 2018

آشنایی با انواع مدل روشنایی های آشپزخانه

 

در طی این مقاله به معرفی انواع مدل از روشنایی هایی که می توانید از آن ها در آشپزخانه استفاده کنید خواهیم پرداخت.

انواع روشنایی آشپزخانه

در تمامی خانه ها ما دو نوع نورپردازی داریم: روشنایی طبیعی که با نور آفتاب تامین می شود و روشنایی مصنوعی با استفاده از نور لامپ ها. روشنایی هر چه بهتر باشد، دید ما نسبت به آنچه که انجام می دهیم، بیشتر خواهد بود. بعضی از روشنایی ها خیلی کوچک هستند و فقط محدوده خاصی را روشن می کنند مانند لامپ هود ولی بعضی دیگر محدوده وسیع تری را روشن می کنند مانند نورخورشید یا نور لامپ وسط آشپزخانه.

در نهایت هدف هرکدام ایجاد یک فضای قابل دید و زیبا برای محیط آشپزخانه است. نور آشپزخانه به نقاشی ساختمان کمک بسیاری خواهد کرد.

در آشپزخانه ها ما عموما سه نوع روشنایی مصنوعی داریم : روشنایی هایی که در یک تورفتگی هستند، روشنایی که در سطح هستند و روشنایی هایی به صورت آویز و جانبی می باشند. هرکدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و یک آشپزخانه حتما نباید این سه روشنایی را داشته باشد.

 

  1. روشنایی که در تورفتگی ها به کار رفته است

انواع روشنایی آشپزخانه

این روشنایی را بیشتر در سقف ها به کار می رود و بعضی اوقات جنبه تزئینی دارند ولی نور آن ها به مراتب بیشتر است. یکی ازدلایلی هم که اغلب افراد ترجیح می دهند از آن استفاده کنند، نیازی به تمیزکردن مداوم آن ها نمی باشند. البته بیشتر این لامپ ها برروی سقف میز اپن قرار می گیرد.

یکی ازمشکلاتی که این نوع لامپ ها دارند، نیازمند به فضای مناسب است و هر سقف و مکانی در آشپزخانه مناسب نصب اینگونه لامپ ها نیست. مشکل بعدی گران بودن آن ها می باشد و مساله منفی دیگر آن، نور آن ها تکمیل کننده نور اصلی است و خود به تنهایی نمی توانند فضا را کامل روشن کنند.

 

  1. روشنایی های روی سطح

انواع روشنایی آشپزخانه

در این نوع روشنایی ها از لامپ های کوچک اصولا 60 واتی استفاده می شود که معمولا به جای سقف برروی دیوار وصل می شوند و به غیر آشپزخانه در دیگر مکان ها هم کاربرد دارند. یکی از مزیت های این نوع لامپ ها این است که فضای بیشتری را نسبت به بقیه مکان ها تحت پوشش خود قرار می دهد، همچنین تمیز کردن آن ها راحت است و کثیفی بروی آنها کمتر نشان داده می شود.

این نوع روشنایی از زمان قدیم مورد استفاده تمامی افراد بوده است و در واقع می توان یک تاریخچه قدیمی پشت آن وجود دارد. با این نوع لامپ ها دیگر محدودیت مکانی برای هر آشپزخانه وجود ندارد و در هر مکانی می توان آن را نصب کرد. امروزه بیشتر افراد سعی می کنند که ترکیبی از این نوع لامپ ها به همراه دیگر استفاده کنند.

 البته یکی ازمعایب این نوع لامپ ها، تمیزکردن مداومشان است ولی طول عمر لامپ های به کار رفته توسط این ها بیشتر از بقیه می باشد. ولی اگر کاملا تمیز نشوند، احتمالا خراب شدن آن ها یا سوختگی لامپ ها بیشتر خواهد بود.

 

  1. لامپ های به صورت چراغ آویز

انواع روشنایی آشپزخانه

چراغ های آویز را امروزه می توان در هر آشپزخانه ای مشاهده کرد. از حالت ساده آن گرفته که فقط یک لامپ است تا لوسترهای فوق العاده زیبا و شیک. مهمترین مزیت آن نسبت به بقیه، میزان گستردگی روشنایی آن نسبت به بقیه لامپ ها می باشد. برای همین است که امروزه حتی در کوچکترین آشپزخانه ها از این نوع لامپ ها برای روشن تر کردن فضای داخلی استفاده می کنند.

 مزیت دیگر آن، تنوع ساختاری است. همانطور که بیان کردیم، امروزه بیشتر از لوسترها برای روشن کردن آشپزخانه استفاده میشود که این لوسترها تنوع ظاهری بسیاری دارند و هر فردی می تواند نسبت به محیط آشپزخانه خود یک حالت را انتخاب کند. یکی ازمعایب این نوع لامپ ها، تمیزکردن مداوم است زیرا کثیفی و خاک را بیشتر از بقیه حالت ها نشان می دهد و باید به صورت روی آن ها دستمال کشید. البته در کنار همه اینها باید روشنایی طبیعی را نیز به اضافه کنیم.

 

elledecor :منبع

تهیه و تنظیم: سایت نقاشی ساختمان

ترجمه: م.ص

نکات رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان

20 Jun 2018

نکاتی که در هنگام رنگ کردن نمای ساختمان باید در نظر بگیرید

در طی این مقاله به بررسی عوامل و نکاتی خواهیم پرداخت که شما باید در هنگام نقاشی نمای ساختمان آنها را در نظر بگیرید.

رنگ کردن بیرون ساختمان کار آسانی نیست، برای اینکه نمای بیرونی بیشتر از نمای داخلی در معرض دید افراد مختلف قرار دارد و اگر هر گونه خرابکاری در رنگ کردن ایجاد کنید، تبحر شما نسبت به کار مورد خدشه قرار می گیرد. در واقع رنگ کردن بیرون ساختمان همانند نمای داخلی نیازمند دانستن تکنیک های خاص خود است که باید آن ها را بدانید.

1. طبیعت پیرامون ساختمان خود را در نظر بگیرید
قبل از رنگ کردن بیرون ساختمان، باید برنامه ریزی داشته باشید. یکی از مهمترین المان ها، زمانی است قصد رنگ کردن را دارید، برای همین بهتر است از قبل در خصوص آب و هوای محیط خود تحقیق کنید. در مواقعی که هوا بارانی یا مرطوب است، به هیچ وجه توصیه نمی شود که اقدام به رنگ کردن کنید چون زمان زیادی برای خشک کردن نیاز دارید.

2. کیفیت را اولویت قرار دهید
رنگ با کیفیت یعنی رنگی به مدت زمان بیشتری بر روی سطوح می ماند و براثر عوامل طبیعی آسیب نمی بیند. تکنولوژی تولید رنگ در چند سال اخیر رشد بسیاری داشته است و امروزه شاهد وجود رنگ هایی هستیم که به مدت طولانی بدون آسیب برروی سطح دیوار یا چوب های می ماند که این یکی از مهمترین عامل ها در رنگ کردن بیرون ساختمان است.

3. سمباده کشیدن و شستن
رنگ ها بر روی سطوح ناهموار خشک ماندگاری مناسبی ندارند و قبل از رنگ کردن بیرون ساختمان، باید اول هر گونه ناهمواری را با سمباده یا ابزاری دیگر برطرف نمایید و آن ها را با دستمال مرطوب تمیز کنید تا گردوخاک را از روی آن ها برطرف نمایید.

4. رنگ ها برروی سطوح فاسد و خراب شده قرار نمی گیرند
چوب های خراب و فاسد شده نمی توانند رنگ را برروی خود نگه دارند برای همین است که قبل از رنگ کردن بیرون ساختمان از ضد زنگ یا مواد خاصی برای جلوگیری از خراب شدن آن در طبیعت استفاده می کنند و سپس اقدام به رنگ کردن می کنند. البته اگر نمای بیرونی شما به هر دلیلی خراب شده باشد می توانید مواد جدیدی برروی آن ها قرار دهید یا اگر ساختمانتان چوبی است، چوب های جدید را جایگزین کنید.

5. از لایه استفاده کنید
قاعده کلی این است که اول از یک لایه استفاده کنید، سپس برروی آن سمباده بکشید و در آخر آن را رنگ کنید. این قاعده هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد اما در تکنولوژی جدید تولید رنگ، رنگ و لایه در یک محصول با هم ترکیب می شوند که باعث کاهش تعداد لایه های به کار رفته می شود. این تکنیک ممکن است که از روش قبلی گرانتر باشد اما نسبت به خرید جداگانه رنگ و لایه کاملا قابل مقایسه است.

6. ترکیب قوطی های رنگ
ترکیب قوطی های متعدد از یک رنگ در یک قوطی بزرگتر، این اطمینان را می دهد به شما می دهد که رنگ های به کار رفته در نمای بیرونی ساختمان، یکسان است. این روش را بوکسینگ رنگ می گویند و زمانی که شما برای مثال قوطی رنگ های کمتری خریداری می کنید و مجبور می شوید که دو قوطی رنگ جدید بخرید، بسیار مناسب است.

7. از بالا به پایین رنگ کنید
رنگ کردن بیرون ساختمان از بالا به پایین به شما کنترل بیشتری در رنگ کردن و از بین بردن مانع ها می دهد.

8. درب قوطی را حتما پس از مصرف ببندید
حتما بعد از مصرف درب قوطی را محکم برای جلوگیری از خشک شدن رنگ ببندید. اگر بعد از هر بار رنگ کردن بیرون ساختمان درب قوطی را باز بگذارید یا آن را به خوبی نبندید، به دلیل اینکه رنگ ها با محیط و هوای آزاد در تماس هستند، احتمال خشک و خراب شدن آن زیاد است. همچنین می توانید از پلاستیک های مخصوص برای کنار درب آن ها استفاده کنید.

9. زمین را بپوشانید
رنگ کردن اصولا فعالیتی است که کثیف کاری زیاد دارد، اگر قصد شما رنگ کردن بیرون ساختمان را دارید، حتما باید زمین را بپوشانید زیرا زمین بعدا توسط فرش یا موکتی قابل پوشش نیست یا حتی ممکن است که زمین نیز پوشیده از چمن باشد. پس حتما نکات ایمنی را رعایت کنید. در آخر توصیه میشود که از قرار دادن وسائل آتش زا در کنار قوطی های رنگ جدا خودداری کنید، زیرا فضا آزاد است و امکان سرایت آتش به دیگر مکان ها بیشتر از نمای داخلی است.


منبع:
diynetwork
تهیه و تنظیم سایت نقاشی ساختمان
ترجمه: م.ص

 

 

انتخاب بهترین رنگ ها برای نقاشی قسمت های مختلف خانه

18 Jun 2018

چگونه بهترین رنگ ها را برای قسمت های مختلف خانه انتخاب کنیم

 

در طی این مقاله نگاهی خواهیم انداخت بر نحوه و چگونگی انتخاب بهترین رنگ ها برای قسمت های مختلف خانه. با ما در ادامه همراه باشید.

اگر قرار بود که زیرزمین با اتاق خواب و آشپزخانه یا حمام از نظر ساختار یکی باشند، دیگر این همه تنوع رنگ بیهوده بود و ما یک رنگ جهانی داشتیم. در واقع هر قسمت از منزل دارای ساختار مخصوص به خود است که نسبت به ساختارش، نیازمند ابزار و تکنیک هایی خاصی برای چیدمان و مخصوصا نقاشی دیوارهای آن می باشد. برای همین است که تکنیک نقاشی ساختمان به وجود آمده است.

 

  1. آشپزخانه

آشپزخانه قلب منزل است و نیازمند توجه بسیاری است، برای همین باید از رنگ های فلت یا مات به هیچ وجه استفاده نکنید، زیرا اصلا مناسب آشپزخانه نیست. آشپزخانه باید روشن باشد و هرچه روشن تر باشد، فضای کلی خانه را شاداب تر و روشن تر خواهد کرد. نوع رنگی برای آشپزخانه به کار میرود، رنگ مخصوص نمای داخل است. سعی کنید کمی از رنگ های براق روشن استفاده کنید زیرا این رنگ است که بر اشتهای افراد تاثیر گذار است.

 

  1. حمام

به خاطر وجود رطوبت زیادی که در حمام است، حتما باید از نوع رنگ مخصوصی استفاده کنید تا در برابر رطوبت مقاوم پذیر باشد. نوع رنگی که برای این قسمت به کار می رود، رنگ مخصوص نمای داخل است و همچنین حتما باید برچسب مخصوص حمام روی آن خورده باشد. توصیه می کنیم که مانند آشپزخانه حتما از رنگ های روشن برای حمام مانند آبی روشن یا کاشی های سفیدرنگ استفاده کنید.

 

  1. سقف

در خصوص سقف و اهمیت آن در منزل بارها صحبت شده است. سقف دیوار مجزای منزل نیست و حتما باید از رنگ مخصوص برای آن استفاده کرد، زیرا فرمول خاصی برای تولید آن به کار می رود. بهترین رنگی که برای سقف استفاده می شود، رنگ سفید است. توجه کنید که برندهای مختلفی برای رنگ های سقف وجود دارد ولی باید دقت کنید که حتما از رنگ های باکیفیت استفاده کنید. توصیه دیگر این است که حتما از رنگ های فلت و ساده استفاده کنید، زیرا هرچه ساده تر باشد، تمایز آن ها با دیوار بهتر است.

 

  1. چهارچوب ها

چهارچوب ها درست است که از فضای کوچکی برخوردار هستند اما توجهی که باید به آن ها شود، بیشتر از بقیه مکان ها می باشد. رنگ هایی که برای چهارچوب ها استفاده می شود، کاملا خاص است برای حتما باید از رنگ های براق و قلموهایی استفاده کرد که رد و اثر آن ها نمانند.

 

  1. دوش های حمام و ابزارها

شاید دوش های حمام و ابزارهایی مانند لوله ها خیلی در نظر اول مورد توجه قرار نگیرند، اما باید بدانید رنگ کردن آن ها همیشه باید مورد توجه قرار گیرد. البته ما رنگ خاصی برای این ابزارها نداریم و اصولا همان رنگ عادی که برروی دیوار به کار می رود هم می توان استفاده کرد. یکی ازموارد استفاده، موقعی است که لوله شما زنگ زده است که می توان تا حدی از خراب شدن آن پیشگیری کرد.

 

  1. کاشی ها

کاشی ها ازمواردی هستند که ممکن است که در خیلی از مکان های منزل مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه به کار بروند. اصولا کاشی ها را رنگ نمی کنند مگر اینکه خراشیدگی آن به حد بدی باشد که اصولا سعی می کنند آن ها را تعویض کنند که مستلزم پرداخت هزینه گزافی است. ولی برای کاشی ها رنگ های مخصوصی وجود دارد که حتما باید از آن ها استفاده کنید.

 

  1. اتاق ها

اتاق ها دیگر مکانی هستند که حتما باید از رنگ های روشن در آن ها استفاده کنید. توصیه می کنیم که به هیچ وجه از رنگ های سفید براق استفاده نکنید. سفید های شیری یا رنگ های روشن مانند صورتی، سبز و غیره که دیگر سلیقه ای برای اتاق ها مخصوصا اتاق بچه ها توصیه می شود.

منبع:

elledecor

تهیه و تنظیم سایت نقاشی ساختمان

ترجمه: م.ص

 

محبوب ترین رنگ ها در آمریکا

16 Jun 2018

نگاهی به محبوب ترین رنگ ها در آمریکا

در طی این مقاله به معرفی رنگ هایی خواهیم پرداخت که بیشترین استفاده را در خانه های آمریکایی داشته اند.
مطمئنا سلیقه های استفاده از رنگ ها در هر کشوری متفاوت از یک دیگر است و برخی از طیف های رنگی در هر کشوری محبوبیت بیشتری نسبت به سایرین دارند. حال به تازگی یکی از بزرگترین مجله های طراحی داخلی منزل در آمریکا نظر سنجی را برگزار کرده و از افراد خواسته است تا محبوب ترین رنگ های خود را به ترتیب لیست کنند و پس از شرکت هزاران نفر از افراد در این نظرسنجی، مجله مورد اشاره در طی یک مقاله به معرفی برترین رنگ ها پرداخت.
با ما در ادامه همراه باشید تا به معرفی محبوبترین رنگ ها مورد استفاده در نقاشی ساختمان در کشور آمریکا بپردازیم.
طبق بررسی های انجام شده در این نظرسنجی رنگ آبی توانست در صدر جدول محبوب ترین رنگ ها قرار گیرد و در جایگاه بعدی نیز رنگ سبز قرار دارد پس از دو رنگ مذکور، قرمز و بنفش نیز به طور مشترک در جایگاه سوم جدول قرار گرفتند.
در حالی که در قسمت های جنوبی آمریکا رنگ نارنجی به عنوان یک رنگ سرد شناخته می شود ولی با این حال رنگ مذکور توسط بسیاری از شرکت کنندگان به عنوان یک رنگ جذاب و گرم شناخته شده است ولی اکثر افراد این نکته را ذکر کرده اند که علاقه چندانی ندارند که از رنگ مذکور بیش از حد استفاده کنند.
در خصوص محبوب ترین رنگ مورد استفاده در آشپزخانه نیز رنگ زرد با کمی اختلاف بیشتر نسبت به رنگ سفید توانست این جایگاه را تسخیر کند همچنین این نظر سنجی اثبات کرد که محبوبترین رنگ مورد استفاده در اتاق خواب ها نیز رنگ آبی است.
حال به سراغ یکی از قسمت های اصلی خانه یعنی اتاق پذیرایی می رسیم در این بخش رنگ سبز توانست در صدر قرار گیرد و پس از آن نیز رنگ قرمز در جایگاه بعدی قرار گرفت.
حال می رویم سراغ جذاب ترین رنگ های که می توانید در هال منزل شخصیتان استفاده کنید که در این زمینه نیز سه رنگ سفید، بژ و خاکستری در سه رتبه اول قرار دارند.
با این حال در توضیحات این مجله آمده است که مسئله سن نیز در نحوه انتخاب رنگ توسط افراد مختلف نیز تاثیرگذار است برای مثال افرادی که زیر سن 45 سال قرار دارند بیشتر از رنگ هایی همچون خاکستری دوری می کنند و نهایت سعی را در استفاده از رنگ گرم و جذاب دارند.
با این حال افرادی که سن بالای 45 سال دارند علاقه بیشتری نسب به دیگر قشرهای جامعه نسبت به رنگ های نه چندان عرف نشان می دهد و در دسته سنی این افراد رنگ های مانند زرد، نارنجی و قرمز هر چه بیشتر از گذشته محبوبیت دارند.
با این حال اگر بخواهیم وارد جنبه های طراحی داخلی منازل شویم در حال حاضر محبوب ترین رنگ ها از دید افراد خبره در این زمینه دو رنگ سبز و بنفش هستند.
آیا رنگ های ذکر شده در این لیست جزو رنگ های موردعلاقه شما هستند یا شما طیف های رنگ های دیگری را ترجیح می دهید؟

منابع:

elledecor
housebeautiful.com
spoonflower.com

 

تهیه و تنظیم سایت نقاشی ساختمان
ترجمه: م.ص

 

رنگ نانو در نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی ایران

30 Apr 2018

فناوری نانو توانمندی تولید مواد، ابزار و سیستم‌های جدید با کنترل سطوح مولکولی و اتمی برای استفاده از خواصی است که در آن سطوح ظاهر می‌شود. نانو نه یک ماده است نه یک جسم، فقط یک مقیاس است. نانو‌مواد به موادی گفته می‌شود که حداقل یکی از ابعاد آنها در مقیاس ۱ تا ۱۰۰ نانومتر باشد. فناوری نانو از جمله فناوری‌های نوینی است که در غلبه بر مشکل رسوب‌گذاری زیستی در دریا تاثیر بسزایی داشته است که در ادامه به توضیح بیشتری در این خصوص پرداخته

وضعیت ایران در تحولات رنگ:
اثرات تحول آفرين و باورنكردني این علم و فناوری در روند تحقيق و توسعه باعث گرديد كه نظر تمامی كشورهای بزرگ به اين موضــوع جلب گردد و فناوری نانو را به عنوان یکی از مهمترين اولويتهای تحقيقاتی خويش طی دهه اول قرن بيســت و یکم محســوب نمايند. ایران در سال 2000 که فعالیت در حوزه نانو را آغاز نمود، رتبه 57 جهان را داشت اما اکنون در حوزه این علم بســیار پیشرفت کرده و توانسته است در سال 2014 رتبه هفتم تولید علم در زمینه فناوری نانو را در جهان کسب کند. در سال 2000 رتبه ایران در حوزه نانو حتی از رتبه برخی کشــورهای عربی هم کمتر بود، اما درحال حاضر ایران در قیاس با کشورهای منطقه، حدود نیمی از تولید دانش نانو در جهان اسلام را برعهده دارد و توانسته است در بین کشورهای جهان اسلام موفق به کسب رتبه نخست در زمینه تولید علم نانو شد
توسعه رنگهای مبتنی بر فناوری نانو در سالهای اخیر دریچه های جدیدی را به روی صنایع متقاضی رنگهای پیشرفته گشوده است. برخی از محصوالت متنوع در این زمینه عبارتند از:
رنگ ترافیکی
نانو رنگهای ترافیکی به دو دســته رنگهای ترافیکی تک جزئی و رنگهای ترافیکی دو جزئی تقسیم می شوند. نانو رنگهای
ترافیکی تک جزئی محصولات پایه حلال بوده و با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات به روز دنیا تولید و ارائه میشوند. نانو رنگهای
ترافیکی تک جزئی شــامل نانو رنگ ترافیکی معمولی، ماندگاری بالا، مقاوم در برابر کثیفی، مناطق گرمسیری، سریع خشک و
فرودگاهی هستند. نانو رنگهای ترافیکی دو جزئی بدون حالل بوده و برای خط کشی خطوط و علائم ترافیکی و خطوط عابر پیاده
اســتفاده میشــوند. این محصوالت دارای مقاومت باال در برابر آفتاب و همچنین ماندگاری و عمر بالا در سطح معابر میباشند
رنگ خود تمیزشونده:
رنگهای ترافیکی دو جزئی به دو محصول معمولی و محصول دارای ماندگاری بالا تقسیم بندی میشوند. رنگهای خود تمیزشونده دستهای از نانو پوششهای محافظتی هستند که به منظور افزایش دوام، کاهــش هزینه ها و کاهش زمان مورد نیاز برای نگهداری از تجهیزات، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. با افزودن انواع مختلفی از نانوذرات با قابلیت خودتمیزشوندگی به رزین رنگ می توان به این رنگها دست یافت. نانو رنگهای خود تمیز شونده کیفیت ظاهری سطح را تغییر نمی دهد، کامل شفاف بوده و قابل استفاده بر روی سطوح داخلی و خارجی سازه ها هستند. در این رنگها آلاینده ها یا دیگر مواد خارجی، چسبندگی بسیار ضعیفی به سطح رنگ دارند، بنابراین به آسانی به وسیله عوامل طبیعی مانند باد و باران یا با تمیزکردن سطح، زدوده می شوند. از جمله نانومواد مورد استفاده در این نوع رنگها می توان به نانوذرات اکسید تیتانیوم اشاره کرد. این رنگها در موارد متنوعی کاربردهای صنعتی پیدا کرده اند.

 

تهیه و تنظیم : راضیه شعبانی - خبرنگار سایت نقاشی ساختمان

 

کمی بیشتر نسبت به نتایج مناقصات در نقاشی حساس شویم

30 Apr 2018

مناقصه روشی است که در آن سازمان‌های عمومی، خرید کالا یا خدمت مورد نیاز خود را به رقابت و مسابقه می‌گذارند و با اشخاص حقوقی یا حقیقی که کمترین قیمت یا مناسب‌ترین شرایط را پیشنهاد می‌کنند، معامله می‌نمایند.
مناقصه و مذاکره از جمله عناوینی است که به شدت و البته به وفور در تجارت و معامله های کلان شهری و در سطوح گسترده تر به کار می رود و در مورادی مطلوب و در برخی شرایط نامطلوب و حتی به ضرر یکی از طرفین می باشد.
اما آنچه امروز به عنوان سوژه ای ناب مدنظر نگارنده می باشد، مناقصه در امر نقاشی آن هم در ساختمان و یا در شرایط و محیط های مختلف است که به آن پرداخته می شود.
نقاشی ساختمان، گاردریل، پل و ... همانطور که پیش از این هم به آن اشاره شده است در ظاهر امری معمولی، ساده و ابتدایی بوده که در عمل به طور قطعی شغلی پردردسر، سخت و به شدت نیازمند تخصص می باشد.
در روزگار کنونی البته طبق شرایط گذشته در حوزه نقاشی ساختمان هم بحث مناقصات مطرح می شود که این اتفاق علتی برای گسترش کار به شمار می رود؛ اما از جهت دیگر مناقصه در بحث نقاشی حتی به دردسر هم شاید کشیده شود چراکه يکی از روش هاي جديد برای برنده شدن در مناقصه ها اين است که پيمانکار در زمان اعلام قيمت پيشنهادي، قيمت را پايين می دهد تا در حين انجام پروژه مبلغ قرارداد را با اقامه دعوی بازپس گيرد. در اینجاست که به این رویداد در اصطلاح فرصت طلبی اقتصادی گفته می شود که به نوعی عهد شکنی نیز قلمداد می شود.
در مقابل، کارفرما نيز که از فرصت طلبی اوليه پيمانکار منتفع شده است، اقدام به چانه زنی و مذاکره با پيمانکار می نمايد. در نهايت، تعادل نش به دست آمده، مساله دعوی طی انجام چانه زنی و توافق طرفين حل شده و کار به دعوی دادگاهی نمی رسد.
درنهایت آنچه مهم تلقی می شود این است که کارفرمايان و برگزارکنندگان مناقصات می بايست با در نظر گرفتن عوامل اصلی به وجود آورنده دعاوی، با برگزاری دقيق تر مناقصات و شفاف سازی قراردادها در جهت کاهش اين عوامل و انجام هر چه بهتر پروژه های خويش اقدام کنند.
همچنین از سایر مشکلات می توان به معایبی همچون سوق دادن شرکت کنندگان به‌سوی کمیت و عدم توجه به کیفیت اشاره کرد که معمولاً نه تنها در مناقصات بلکه در سطح برخی شهرهای کشور مشاهده می‌شود که با یادآوری ضرب المثل قدیمی هرکه بامش بیش، برفش بیشتر می توان به اصل موضوع پی برد چراکه وقتی قیمت رنگ، کارگر و ابزار مشخص بوده، نمی توان باوجود هرچند روابط و ضوابط به گونه ای عمل کرد که با کمترین قیمت، بهترین و با کیفیت ترین رنگ را در امور به کار برد.
علاوه بر معایبی که گفته شد اما مناقصات اجرایی دارای مزیت های بسیاری نیز می باشد که به هیچ وجه نمی توان آن ها را نادیده گرفت که از جمله آنها می توان به موارد بسیاری اشاره کرد اما مهم ترین آنها (از نظر نگارنده) شرکت عموم نقاشان در این مناقصات است که این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند وارد کارهای بزرگتری شوند و تجربه های جدیدتری را کسب نمایند و موج ثروت نیز به یک سو نخواهد رفت؛ بنابراین باید با مدنظر قرار دادن شرایط موجود در مناقصات که در این مطلب هم به صورت صریح به آن پرداخته شد، بهترین وضعیت را هم برای نقاشان، هم برای پیمانکار و درنهایت در حوزه شهری برای شهروندان در راستای حقوق شهروندی پدید آورند.

 

تهیه و تنظیم: راضیه شعبانی - خبرنگار سایت نقاشی ساختمان

 

آیا رنگ آمیزی ساختمان یا منزل در هوای شرجی کار مناسبی است؟

28 Apr 2018

آیا رنگ آمیزی ساختمان یا منزل در هوای شرجی کار مناسبی است؟


درطی این مقاله به درستی این مسئله که آیا رنگ آمیزی ساختمان یا منزل در هوای شرجی کار درستی است یا خیر خواهیم پرداخت.
هرکسی می داند که نمی توان در هوای نامتعادل اقدام به رنگ کردن دیوارهای منزل کرد. در واقع در مواقعی که هوا بسیار سرد است یا گرم است، نقاشی ساختمان بزرگترین اشتباه است. اما هنگامی دمای هوا ما بین این دوتا می باشد، باید چه کار کرد؟ مهمترین مساله هوایی در این مقاله، بررسی هوای شرجی است. بیشتر متخصصان توصیه می کنند که در هوای شرجی به هیچ وجه هم اقدام به رنگ کردن منزل خود نکنید اما وقتی که شما در منطقه ای باران خیز مانند شمال زندگی می کنید، نمی توان منتظر یک روز خاص ماند زیرا در این مناطق هوا بارانی، بسیار گرم یا شرجی است. بعضی از متخصصان بیان می کنند که اگر رطوبت هوا به حدی بود که باعث آسیب رساندن به کار شما نشود، .می توانید آن را انجام دهید

 

شرایط مناسب برای رنگ کردن در هوای شرجی


دانستن شرایط برای هرکسی که در این مناطق زندگی می کند، لازم و مهم است. اگر شما بخواهید که به خاطر هوای شرجی، فعالیت خود را متوقف کنید باید بگوییم که هیچگاه پروژه شما تمام نمی شود .و همیشه باید در حال رنگ کردن باشید
همانطور که در مقالات قبلی بیان شد، اگر چوب یا سطح شما خیلی خیس نباشد، با یک روز آفتاب یا باد سریعا خشک می شود و می توانید نقاشی منزل خود را شروع کنید اما اگر این شرایط وجود نداشت، برای مثال آفتاب مداوم نبود یا قدرت باد خیلی برای خشک کردن موثر نبود. درواقع سوال اصلی همین است که باید چه کاری انجام داد؟ در روز بارانی و هوای شرجی، چند روز لازم است منتظر بمانیم تا سطح مورد آماده نقاشی کردن باشد؟


رنگ ها دو نوع دارند، بعضی از آن ها برپایه آب هستند و بعضی دیگر حلال های مخصوصی دارند. در زمانی که هوا شرجی باشد، آب موجود در رنگ ها نمی تواند سریعا بخار شود و حلالها سریعتر بخار .می شوند اما رنگ باقیمانده هنوز خاصیت آب خود را دارند
بهترین سطح رطوبت باید حداکثر 40 تا 50 درصد و کمتر باشد. اما همیشه که این شرایط حکم فرما نیست. در زمانی که سطح رطوبت 70 درصد و بیشتر است، میزان زمان خشک شدن، خیلی بیشتر خواهد بود. ولی باز هم می توان در این شرایط اقدام به نقاشی کرد ولی در شرایط خاص. در رطوبت بالای 85 درصد است که به هیچ وجه توصیه نمی شود، زیرا رنگ در این شرایط به حالت ژل مانند می .ماند. برای همین در این موقع باید صبر کنید تا سطح رطوبت کاهش پیدا کند


دما مساله بعدی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. درهنگام صبح که هوا هنوز خنک است هیچگاه اقدام به نقاشی منزل خود نکنید. زیرا در این موقع هنوز رطوبت وجود دارد و باعث ترکیب شدن آن با رنگ شما می شود حتی اگر دمای هوا مناسب باشد. بهترین موقع در هوای شرجی هنگام دما بالا است و هوا نسبتا گرم در آن موقع است شروع کنید که بهترین موقع بعدازظهر می باشد که هیچگونه شبنمی برروی سطوح وجود نداشته باشد. هرموقع آثار .رطوبت در این موقع از روی سطوح از بین رفت، با خیال راحت می توانید کار خود را شروع کنید.


نکته بعدی چوب های خام و تازه است. هیچگاه برروی چوب های خام اقدام به رنگ کردن نکنید زیرا رطوبت را بیشتر از بقیه موارد جذب می کنند ولی اگر هم بخواهید خیلی صبر کنید، ممکن است به موقع رطوبت بالا بربخورید. در واقع در هنگامی که چوب شما تازه است، چاره ای جز صبرکردن ندارید تا دمای هوا کمی گرمتر شود. پس در هنگامی که هوا دارای رطوبت است هم می توان اقدام به نقاشی کرد و فقط کافی است در هنگامی از روز این کار انجام دهید که هوا تاحدی گرم می شود و هیچگونه شبنم یا رطوبتی وجود نداشته باشد. اگر هم دیگر رطوبت بالا بود چاره ای جز صبر کردن ندارید.


glamourpainting منبع:

آیا ضرورتی در استفاده از اسپری برای نقاشی ساختمان وجود دارد؟

28 Apr 2018

آیا ضرورتی در استفاده از اسپری برای نقاشی ساختمان وجود دارد؟

در طی این مطلب به معرفی مزایا و معایب اسپری در نقاشی ساختمان خواهیم پرداخت.
حتما تا به حال تجربه نقاشی کردن منزل یا از نزدیک آن را حداقل برای یک بار داشته اید. برای همه شما استفاده از قلمو یا غلطک ممکن است که یک لذت خاصی داشته باشد. نقاشی با قلمو بیشتر برای مکان های کوچک مانند پنجره استفاده می شود و نقاشی با غلطک برای سطوح صاف و بلند مانند دیوار بهترین کارایی را دارد. یک راه دیگر رنگ کردن استفاده از اسپری است اما اسپری برای همه جا مناسب نیست و باید نکاتی را برای آن رعایت کرد.
اما قبل از ادامه بحث، میخواهیم دلایلی را اسپری در همه جا برای نقاشی ساختمان مناسب نیست را بیان کنیم:

1. اسپری می توانند مانند یک ویروس عمل کنند یعنی اگر به خوبی محوطه اسپری پوشانده نشود، ممکن است ذره های رنگ نیز به دیگر بخش ها سرایت کنند و باعث خرابی آن ها نیز شوند.

2. پاک کردن آن ها سخت است. رنگ های با حالت اسپری برروی بخشی قرار می گیرند، اگر سریعا پاک نشوند البته در صورت انجام اشتباه، خشک می شوند و پاک کردن آن ها فوق العاده مشکل تر از حالتی که با قلمو یا غلطک بخشی را رنگ می کنید.

3. گران می باشند. انواع مختلفی از اسپری رنگ وجود دارد ولی متاسفانه مدل های ارزان قیمت آن ها هیچگونه تضمینی برای کیفیت رنگ ندارند و حتی آسیبی که ممکن است اسپری های ارزان قیمت به دیوار یا بخشی که رنگ می کنید بزند، غیر قابل جبران باشد.

4. برای کارهای کوچک به هیچ وجه توصیه نمی شود. به دلیل گران بودن مارک های خوب ( البته منظور ما از گران، قیمت های آنچنانی برای آن نیست) و اینکه پخش شدن رنگ، به هیچ وجه برای قسمت کوچک مانند لولا یا پنچره اصلا مناسب نیست و بهتر است که از همان قلموها استفاده کنید.

مزایای استفاده از اسپری برای رنگ کردن

1. برای محیط های بزرگ بهترین ابزار استفاده می باشند و سرعت کار شما را چند برابر می کنند.

2. برای قسمت هایی که صاف نیستند و دارای برآمدگی یا خمیدگی هستند، بسیار مناسب است.

3. برای پوشش قسمت های که به سختی دردسترس هستند مانند گوشه ها، بسیار مناسب است.

4. می توان در محیط بیرونی از آن ها نیز استفاده کرد. هر چند که اوایل از اسپری فقط برای رنگ کردن محیط داخلی ساختمان استفاده می شد اما اگر قصد استفاده آن را در محیط بیرون دارید باید نکاتی را رعایت کنید که باعث خراب شدن آن نشود.

 

همانطور که گفتیم، اسپری های رنگ قیمت ارزان دارند تا خیلی گران. نقاشان ساختمانی حرفه ای از اسپری های حرفه ای و گران قیمت برای داشتن یک کار باکیفیت استفاده می کنند. اگر برای محیط خیلی مهمی قصد استفاده اسپری را ندارید یا به اصلاح تازه کارهستید و بار اولتان است، بهتر است که از اسپری ارزان قیمت استفاده کنید، البته تاکید می کنیم که به هیچ وجه برای قسمت های مهم ساختمان که در دید بیشتر افراد قرار دارند، از اسپری های ارزان استفاده نکنید. به اصطلاح به اسپری های ارزان قیمت، اسپری تفنگی می گویند. این اسپری ها به صورت برقی هستند و فقط گنجایش یک لیتر حداکثر دارند.
این مدل های ارزان قیمت بعضی اوقات حسن هایی که دارند این است که شما نیازی به کمپرسور هوا ندارید و اینها با خود یک کمپرسور کوچک دارند و فقط باید آن را به برق متصل نمایید. اگر بخواهیم که بحث های خود را خلاصه کنیم، بهتر است که بیان کنیم استفاده از اسپری می تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. این دیگر بستگی به کاربرد نقاشی ساختمان شما دارد. توصیه می شود که از قبل با یک متخصص مشورت کنید.

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک با رنگ های روغنی، پلاستیک، اکرولیک

28 Apr 2018

نقاشی ساختمان با غلطک

نقاشی ساختمان با غلطک و آگاهی از چگونگی استفاده صحیح از غلطک رنگ به زدودن رگه های بر جای مانده روی دیوار که در پایان کار مشاهده می شود، کمک شایانی می کند. استفاده از غلطک رنگ می تواند زمان رنگ آمیزی را حتی تا نصف کاهش دهد. استفاده از تکنیک غلطک می تواند رنگ را ذخیره کرده، به محافظت از تجهیزات کمک کرده و ظاهر کار را در پایان بهبود بخشد.
آموزش تصویری نقاشی ساختمان با غلطک در 5 گام

1- خرید ابزار حرفه ای و باکیفیت تنها با چند هزار تومان بیشتر!!

ابزار لازم را تهيه کنید که شامل رنگ، غلطک،سینی مخصوص غلطک نقاشی، آستر، بطری اسپری آب (برای رنگ لاتکس)، تینر و سینی(رنگ آلکیدی) است. تنها با کمی پرداخت بیشتر می توانید از مزایای ابزارهای بادوام مطمئن شوید.

2- آماده سازی غلطک:

برای سرعت بخشیدن به اجرای نقاشی ساختمان و صرفه جویی در مصرف رنگ، برای رنگ لاتکس از آب استفاده کنید و رولر را با آب مرطوب نمائید و برای رنگ های روغن،غلطک آلکیدی مناسب را در سینی رقیق کنید و سپس به رنگ آغشته نمایید.

3- پخش کردن رنگ بر روی غلطک به صورت مساوی

به میزان لازم رنگ در سینی غلطک ریخته و رولر را در سینی به آرامی حرکت دهید تا همه ی سطح آن به رنگ آغشته شود. بعد از آن دقت کنید که رنگ به خوبی جذب غلطک شده و شره نداشته باشد.

4- با حرکت مورب به سمت بالا شروع کرده و با حرکت به سمت پایین ادامه دهید.

- با حرکتی آهسته و پیوسته و به شکل مورب اولین بخش از الگوی کلمه “M” را ایجاد کنید.

- حرکت خود را به صورت مورب به سمت پایین دنبال کنید.

- این حرکت مورب به بالا و پایین را مجدداً انجام دهید تا حرف “M” تکمیل شود.

- غلطک را به صورت افقی بر روی M حرکت دهید.

- قسمتی که هم اکنون مشغول کار بر روی آن هستید را با حرکات بالا به پایین صاف و یکدست کنید.

5- مراحل سه و چهار را تا اتمام تمام دیوار تکرار کنید.

نکات مهم در نقاشی ساختمان با غلطک:

با حاشيه ها کار رنگ آميزی را آغاز کرده و سپس اقدام به نقاشی بقيه سطح نمائيد.
در صورت خشك شدن رولر، مجدداً آن را به رنگ آغشته کنید.
پس از اتمام اجرا، رنگ اضافی غلطک را بگيريد.
رولر را با آب و مواد شوينده كاملاً بشوئيد.
در آخر رولر را زير شير آب بشوئید تا رنگی در آن باقی نماند. پس از پایان یک روز کاری هرگز غلطک را آغشته به رنگ نگه ندارید.
برای رنگ آمیزی سطوح بالاتر از غلطک با دسته بلند استفاده کنید.

مراحل تصویری نقاشی با غلطک به صورت زیر می باشد:

 

 

آموزش نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

مراحل نقاشی منزل با رنگ اکریلیک

رنگ‌ اکریلیک محلول در آب نسل جدیدی از رنگ‌ های ساختمان است که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلال‌های آلی و مواد مضر، استفاده از این نوع رنگ‌ها رو به افزایش است و به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغن می‌باشد.

آموزش نقاشی منزل با رنگ اکریلیک
آماده سازی سطح

سطح مورد نظر را با آب شستشو داده تا گرد و خاك از سطح زدوده شود (در صورتيكه سطح شوره زده باشد حتما با استفاده از برس تميز گردد). لازم است سطح مورد نظر قبل از رنگ آمیزی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و چربی و حتی رنگهای قدیمی گردد تا سطحي قابل اعتماد براي اعمال رنگ حاصل شود. براي سطوح سیمانی از روش واتر جت جهت تمیز کردن سطح می توانید استفاده نمائيد ، در اين صورت بايد قبل از اعمال رنگ، از خشک شدن کامل سطح مطمئن شوید. استفاده از سيلر استارت لاتكس و فاساد (ALCO – 3307 ) قبل از اعمال رنگ الزامي مي باشد. این سيلر با نفوذ در ترک های سطحی و پر کردن سطوح متخلخل و با قدرت جذب زیاد، علاوه بر ایجاد چسبندگی عالی برای اعمال رنگ نهائی، پوشش و پایداری رنگ را نيز افزايش می دهد.
روش مصرف

1- رنگ اكريليك را با مقدار مناسب آب به تدريج مخلوط نموده و بر روی سطح اعمال نمائید. میزان اختلاط آب به رنگ بستگی به درجه حرارت محیط، سطح زیر کار و نیز وسیله رنگ آمیزی دارد. ولی در شرایط نرمال رنگ آمیزی، میزان اختلاط آب به رنگ بر حسب درصد وزنی، با قلم مو 20 – 15 % ، با غلتک 15 – 10 % و با پیستوله 25 – 20 % می باشد. براي پوشش بهتركنج ها، لبه ها، نقاط دور از دسترس و خطوط جوش علاوه بر اسپري نمودن رنگ استفاده از برس يا غلتك توصيه مي شود.

2- جهت افزایش طول عمر و دوام بیشتر رنگ اكريليك و نیز ایجاد سطحی با براقیت یا ماتی بالا و جلوه ای زیباتر، اعمال یک لایه از لاک اکریلیک پايه آب بر روی رنگ اكريليك پیشنهاد می گردد.
شستشوی وسایل

پس از اتمام كار، دستها، ابزار آلات رنگ آمیزی یا مواد ریخته شده بر روی زمین را با آب گرم و صابون بشوئید. جهت جلوگیری از زنگ زدگی، ابزار و تجهیزات رنگ آمیزی را با تینر شستشو داده و فوراً خشك نمائید.

 

 

استاندارد مهارت و آموزشی کارگر عمومی نقاش ساختمان درجه 3

https://www.bq-portal.de/de/system/files/qualification/files/iran-ausbildungsstandard-maler-bauwesen-seit_2008-ir.pdf

 

استاندارد آموزش شغل نقاشی ساختمان

https://www.bq-portal.de/de/system/files/qualification/files/iran-ausbildungsstandard-maler-bauwesen-seit_2012-ir.pdf

 

منبع:

https://www.bq-portal.de/de/db/berufsqualifikationen/5535

 

 

ابتکار گوگل در نقاشی دیوار ساختمان مرکز داده

27 Apr 2018

گوگل روزانه بیش از ۳۰ میلیون مورد جستجو را پردازش می‌کند که روند پردازش همه آن‌ها در یک مرکز داده که شبیه به ردیف بی انتهایی از سرورها به نظر می‌رسد، انجام می‌شود.

به گزارش کلیک، گوگل به منظور جذاب کردن طراحی قسمت خارجی مرکز داده‌ها که به اصطلاح “خانه‌های اینترنت” نامیده می‌شوند، از تعدادی از نقاشان خواسته است تا طرح‌هایی را روی دیوارهای این مراکز داده‌ها ترسیم کنند و امیدوار است بتواند این پروژه را توسعه دهد. گوگل اعلام کرد که تا قسمت‌های خارجی دو مرکز داده در اکلاهما و بلژیک منقش به این طرح‌ها شده‌اند.

در ویدیویی که محتوای آن تشریح پروژه بود، اُلی بی، که ابری را در قسمت خارجی محل مرکز داده‌ای در بلژیک ترسیم کرده بود، گفت دیوارهای این مراکز شبیه به بوم نقاشی است. اما مراکز داده گوگل اماکنی هستند که نقش ویژه‌ای در عملیات اینترنتی ایفا می‌کنند و در نهایت نقش مهمی در زندگی مردم و من ایفا می‌کنند.

رنگ تیره پس زمینه نقاشی دیواری او امید و روشنی را در زندگی ایجاد می‌کند. ابر ذهنی و انتزاعی ترسیم شده توسط این هنرمند خلاق انسان‌ها، حیوانات و اشیا را در مرکز یک شهر گرد هم آورده است و با یکدیگر ترکیب کرده است. یک کشتی در زمین سیر می‌کند، یک بالن که نشان دهنده یک جشنواره است و چندین چشم که در آن‌ها زندگی دیده می‌شود و درون یک رنگین کمان هستند، نیز در این ابر دیده می‌شوند.

بریده‌هایی از تصاویر ماهواره‌ای، نقاشی دیواری خلق شده توسط جِنی اُدِل در شهر مایز ایالت اکلاهاما را پدید آورده‌اند. این هنرمند خلاق با استفاده از تصاویر گوگل مپ کُلاژهایی (ترکیبی از بریده‌های تصاویر مختلف) دایره‌ای شکل خلق کرده است. هر یک از این کلاژها موضوع خاصی دارند: تصاویر مربوط به استخر شنا، مزارع مدور، برنامه‌هایی برای مقابله با معضل هدر روی آب و استخر نمک.

این هنرمند در کلیپی که توسط گوگل تهیه شده بود، اذعان کرد که مشاهده این تصاویر از منظر ماهواره‌های مختلف این تصور را در انسان ایجاد می‌کند که بشر چقدر می‌تواند عجیب و خاص باشد. وی ادامه داد ماهواره‌ای که تصاویر آن برای ایجاد این نقاشی دیواری تهیه شده است، تا حدی از فراز مرکز داده‌ای شبیه به این مرکز داده عبور کرده است.

منابع: mashable

http://www.slate.com/blogs/the_eye/2016/05/17/google_s_data_center_mural_project_commissions_artists_to_bring_visibility.html

مترجم: https://click.ir/1395/02/25/google-nice-idea-to-paint-data-centers-building/

 

تلفن نقاشی ساختمان در تهران - تلفن نقاشان حرفه ای تهران

25 Apr 2018

نقاشی ساختمان

بهروز صمیمی

09357196152

نقاشی ساختمان

زارعی

09121897280

نقاشی ساختمان

اکبری

09128938423

نقاشی ساختمان

حسین فردی

09124983610

       
       
       

 

 

 

House Painting RSS

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)